2018 - nowości i zapowiedzi

Rok 2017 nieubłaganie zbliża się do końca... Rok, który przyniósł świeczkowym maniakom wiele niespodzianek, nowości, promocji i nowych nabytków w kolekcjach. Kringle Candle rozkręciło nową markę Country, dzięki Grupie Zachodniej Polska zaczęła doganiać resztę Europy i wreszcie możemy cieszyć się większością zapachów limitowanych Yankee Candle, których nie trzeba sprowadzać zza granicy płacąc bajońskie sumy za wysyłkę. Kilka zapachów zniknęło z półek, pojawiło się kilkanaście nowych.  Nasze portfele regularnie poddawane były drenażom z pieniędzy, które szły na coraz to nowsze świece i woski. A trzeba przyznać, że było w czym wybierać! Teraz, kiedy wszystkie karty zostały wyłożone na stół i rok 2017 nie ma w kwestii zapachów żadnych tajemnic, czas zajrzeć w talię, której rozdanie czeka nas w przyszłym roku 2018.


Yankee Candle


Pierwsze dwie regularne kolekcje Yankee, które na sklepowe półki trafią w Nowym Roku to "Enjoy the simple things" oraz "Just go".
Kolekcja Q1 to zachęta do dostrzegania pozytywnych stron we wszystkim, cieszenia się z najmniejszych i najprostszych rzeczy. Wśród 4 zapachów znajdziemy kompozycje o bardzo przyjemnie brzmiących nazwach. 


  • Rainbow Cookie
  • Sweet Nothings
  • Sun Drenched Apricot Rose
  • A Calm & Quiet Place.


Jak na kolekcję Q1 przystało, są to zapachy bardzo spokojne, relaksujące i idealne do palenia podczas leniuchowania w domowym zaciszu.  Q2 zatytułowana "Just go" zachęca nas do podróży i nawiązuje do najczęściej obieranych kierunków wojaży - gór, pustyń, dżungli i tropikalnych plaż pełnych palm kokosowych. Tu znajdziemy 4 następujące zapachy

  • Coconut Splash
  • Warm Desert Wind
  • Tropical Jungle
  • Misty Mountains

Przyznam się, że mnie najbardziej kuszą Coconut Splash i Tropical Jungle. Spodziewajcie się więc recenzji świec! Yankee znane jest także z wypuszczania limitowanych ekskluzywnych linii zapachowych, które dostępne są w słojach odbiegających wyglądem od tych, które spotykamy na sklepowych półkach na co dzień. W 2016 roku była to kolekcja Barber Shop, w tym roku Gold Collection natomiast w 2018 YC planuje uraczyć nas kolekcją 3 knotowych świec z kolekcji "Making Memories". W skład serii będą wchodzić następujące kompozycje zapachowe:Patience (Cierpliwość)

- nuty białej herbaty połączone z drewnem sandałowym i chłodnym, słonym powietrzem.

Strenght (Siła)
-czarujące naręcze świeżych wiosennych kwiatów, które zamieniają każde pomieszczenie w radosne i promienne.

Balance (Równowaga)
-trzcina cukrowa i kryształki bursztynu połączone w intrygującą waniliową mieszankę

Laughter (Śmiech)
-ciepło słońca uchwycone w unikatowym miksie cytrusów, kwiatów i drewna sandałowego.

Szata graficzna nowej kolekcji nie jest na razie znana, o wszystkim będę informować Was na bieżąco. O zapachach, które w 2018 roku znikną z naszych sklepów dowiecie się tu : ZAPACHY WYCOFYWANE YANKEE CANDLE 2018

Wielkanoc

Do gry wraca również zapach White Chocolate Bunnies, który z pewnością swą obecnością ucieszy wielu swoich miłośników, którym zdążyły już skończyć się jego zapasy. Niestety nie zobaczymy już  kultowych żelków Jelly Beans, natomiast na otarcie łez otrzymamy nowy zapach 

Zapachy miesiąca

Jak również na Yankee przystało, wiele prognoz i zapowiedzi dostajemy do wiadomości z dużym wyprzedzeniem, dlatego też znane są już zapachy miesiąca na pierwsze półrocze 2018 roku.


W styczniu powieje świeżością. Zapach świeżo wypranej bawełny Clean Cotton i kwiaty wiśni  czyli Cherry Blossom zwiastują rychłe nadejście wiosny.Choć do wiosny jeszcze daleko, Yankee zdecydowało, że możemy cieszyć się nią szybciej odpalając nasze ulubione słoje nabyte w promocyjnej cenie, z rabatem 25%. 

Luty to zapach letniej soczystej wiśni, Black Cherry i słodkie nuty waniliowej babeczki Vanilla Cupcake.

Marzec przyniesie nam to, co tegoroczny luty - a przynajmniej w połowie. Vanilla znów będzie do nabycia w promocyjnej cenie, oprócz tego będziemy mogli przywołać lato zapachem Black Coconut. 
Kwiecień to eleganckie nuty Midnight Jasmine i kolejny zwiastun nadchodzących coraz większymi krokami wakacji nad morzem, czyli Driftwood.

Maj to już lato w pełni. Vanilla Lime ochłodzi nas w ciepłe dni , a Delicious Guava  przeniesie nas w tropikalne zakątki ziemskiego globu.

W czerwcu przeniesiemy się na Kubę dzięki zapachowi Viva Havana i poczujemy zapach soczystej maliny Red Raspberry będącej  owocem przełomu lata i jesieni.


Część zapachów jest moim zdaniem całkowicie nietrafiona co do czasu, w którym wychodzą. Tegoroczna lipcowa Black Cherry to przyszłoroczny luty. Red Raspberry, która jeszcze we wrześniu mijającego już 2017 roku królowała na dedykowanych zapachom miesiąca półkach, znów zawita na nie w czerwcu przyszłego roku. Marcowy Black Coconut to dla mnie spokojnie przełom czerwca-lipca, natomiast Delicious Guava nadaje się zdecydowanie lepiej na czerwiec, czym ustąpiłaby w maju miejsca Cherry Blossom, która zdecydowanie lepiej nadaje się na maj, niż na zimowy, smutny i najczęściej deszczowy styczeń.  Jednak upatrując w tej sytuacji pozytywów, możemy stwierdzić, ,że kupując Kwiaty Wiśni na promocji w styczniu, na wiosnę, kiedy znów będzie w regularnej cenie, będziemy mogli w dowolnym momencie odpalić nasze zebrane zimą zapasy kupione z 25-cio procentową zniżką. :) 
Kringle Candle & Country Candle 

A co nowego u pozostałych producentów? Kringle Candle nie wypuściło w tym roku żadnych nowych zapachów, ponieważ postanowiono skupić się na siostrzanej marce zwanej Country Candle. Padła jednak obietnica, że w przyszłym roku także Kringle wróci do gry i pod swoim logo wypuści kilka nowych kompozycji. Jak widać nie ma tam osób gołosłownym i zgodnie z danym nam w tym roku słowem, w przyszłym roku wejdą do sprzedaży takie oto cuda.


źródło : https://woskomania.blogspot.com/  

Również ze strony Country Candle czeka nas wiele nowości. Etykiety są naprawdę przepiękne, wiele z nowych premier, przynajmniej w formie daylightów z pewnością znajdzie się w mojej kolekcji. Jak pewnie możecie zauważyć, część zapachów Country w zestawieniu to zdublowane kompozycje  marki macierzystej, czyli Kringle. Ja osobiście nie mogę doczekać się Pistacchio Gelato, Winter's Nap, Spicy Pumpkin White Chocolate i Fiji. Jednak znając życie, do kolekcji trafią wszystkie zapachy. Oczekujcie recenzji! 
źródło : https://woskomania.blogspot.com/  

Która z nowości kusi Was najbardziej? Zaczynacie już odkładać pieniądze? Ja chyba wybiorę się już po skarbonkę. :) Do zobaczenia w następnym poście! 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku! Pisząc komentarz na moim Blogu zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych. To samo tyczy się obserwowania Bloga. Wszystkie Twoje dane są bezpieczne i używane jedynie w celu publikacji komentarza - w każdej chwili możesz mieć do nich wgląd - możesz też wnieść o skasowanie swojego komentarza lub jego zmianę.