Włoski styl i szyk czyli świece Millefiori Milano

Kochani - dzisiejszy post będzie wprowadzeniem do całkiem nowej marki na Blogu Wartym Świeczki, dlatego rozsiądźcie się wygodnie i zanurzcie w lekturze. Po raz kolejny zabieram Was w podróż do Włoch - ale nie do słonecznej Toskanii, a do Lombardii. A dokładniej do Mediolanu. Gdzie wielka moda przeplata się z ulicznym życiem, a każdy pasjonat stylu po wyjściu z samolotu krzyczy z euforią "Jesteśmy w Mediolanie!" (przynajmniej za pierwszym razem). Gdzie pokazy robią najznamienitsze domy mody, a samo miasto uważane jest za drugą stolicę elegancji, zaraz po Paryżu. Ja oprowadzę Was dzisiaj nie po świecie high fashion rodem z Milano, a świeczek, które właśnie stamtąd pochodzą. A zatem, konduktor już czeka, jedziemy pachnącym pociągiem w ekskluzywną trasę wraz z Millefiori Milano! Czekają nas aż trzy przystanki!

millefiori milano świece natural paski

Millefiori z włoskiego oznacza "tysiąc kwiatów' i jest to rodzaj szkła, bogato ozdobionego wzorami kwiatowymi. Marka Millefiori Milano powstała jak łatwo się domyślić w Mediolanie w latach '90 XX wieku. Od początku skupiała się na tworzeniu ekskluzywnych zapachów. Swoją obecnością podkreśliła, że Mediolan może wytyczać trendy nie tylko w przemyśle tekstylnym i modowym, ale także i zapachowym. W ofercie znajdziemy najróżniejsze zapachy w najrozmaitszych formach - pałeczek zapachowych, lamp ultradźwiękowych, olejków, sprayów, odświeżaczy elektrycznych, samochodowych i oczywiście świec. I jak się domyślacie, na tych ostatnich skupię się najbardziej.

Zanim jednak przejdę do meritum, wspomnę tylko, że Millefiori grupuje swoje produkty według poszczególnych linii zapachowych i produktowych. A są nimi:

Aria
Natural
Selected
Zona
Via Brera
Lovely
Hydro
Air Design
Laundry

millefiori milano świece natural paski

W Polsce możemy kupić świece z 3 kategorii (nie wiem niestety czy pozostałe linie zapachowe również posiadają świece czy inne produkty takie jak odświeżacze powietrza) - Natural, Via Brera i Zona. Via Brera to elegancko zapakowane świece, bardzo kobiece idealne na prezent, ich znakiem rozpoznawczym jest wstążeczka zawiązana na górze słoiczka. Zona to linia stworzona do relaksacji, idealna do gabinetów kosmetycznych, cechuje ją prostota formy i kwadratowy kształt świec. Linia Natural to podobno najmocniejsza ze wszystkich 3 linii  seria, ją również cechuje wybitna prostota i minimalizm. Świeczki Natural charakteryzują się walcowatym kształtem i a ich szklane "pojemniczki" bogactwem kolorów. Wszystko oczywiście w bardzo eleganckim i ekskluzywnym wydaniu.

millefiori milano świece natural paski
W naszym kraju dostępne są za sprawą Grupy Zachodniej, która jest oficjalnym dystrybutorem marki Millefiori na Polskę. Produkty MM kupicie na stronie www.yankeehome.pl.

1 lutego otrzymałem od GZ paczkę z wybranymi przez siebie zapachami włoskiej firmy, za którą bardzo dziękuję. Oto 3 kompozycje, na które padł mój wybór:
Grape Cassis
Vanilla & Wood
Berry Delight

Całe pachnące trio pochodzi z linii zapachowej Natural i przyznam, że na sucho pachną obłędnie! Nie mogę doczekać się ich testów, recenzje już wkrótce!

Ślę stylowe i pachnące pozdrowienia,
Michał.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku! Pisząc komentarz na moim Blogu zgadzasz się na przetwarzanie swoich danych osobowych. To samo tyczy się obserwowania Bloga. Wszystkie Twoje dane są bezpieczne i używane jedynie w celu publikacji komentarza - w każdej chwili możesz mieć do nich wgląd - możesz też wnieść o skasowanie swojego komentarza lub jego zmianę.